Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Projekt UE

 

 

 

Cel główny projektu

Zwiększenie aktywności zawodowej osób opiekujących się dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie publicznego żłobka w Sopocie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zakres rzeczowy projektu:

Budynek nowego żłobka kosztował w sumie ok. 7,2 mln zł. Został zaprojektowany w charakterze wolnostojącego obiektu wkomponowanego w otaczającą go zieleń i sąsiadującą zabudowę, będącą pod ochroną konserwatorską. Na parterze znajdują się 4 sale dziecięce, z podziałem według grup wiekowych (3 grupy 16 osobowe, dzieci w wieku od 1,5 roku do lat 3 oraz 1 grupa 12 osobowa – niemowlęta), które zostały dostosowane do ich potrzeb i różnych funkcji (sypialnia, jadalnia, bawialnia). Bezpośrednio przy każdej z naturalnie doświetlonych sal dziecięcych, znajdują się toalety z przewijakami i szatnie dla dzieci. 

Ponadto na parterze znalazło się kameralne pomieszczenie przeznaczone dla matek karmiących niemowlęta, kuchnia główna i mleczna ze zmywalniami, wózkarnia, toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością oraz pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Na piętrze jest sala wielofunkcyjna dla dzieci, wyposażona w pomoce edukacyjne wspierające ich rozwój sensoryczny i ruchowy, w której to sali dzieci będą brały udział w zorganizowanych zajęciach edukacyjnych i zabawach interaktywnych. Na piętrze zostały zaprojektowane również pomieszczenia socjalne i biurowe dla administracji żłobka.

Budynek, jego wnętrze i otoczenie zostało zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb osób i dzieci z niepełnosprawnością. Na terenie zielonym otaczającym żłobek znajduje się plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, także dostosowany dla osób z niepełnosprawnością.     Aby umożliwić dzieciom spacery na wyposażeniu żłobka są również wieloosobowe wózki. 

Nowy żłobek został wybudowany dzięki wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu Gminy Miasta Sopotu pn. „Zwiększenie aktywności zawodowej osób opiekujących się dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie publicznego żłobka w Sopocie” oraz wsparciu z programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH plus" edycja - 2020, w ramach zadania Gminy Miasta Sopotu pn. "Budowa miejskiego żłobka w Sopocie".

Data dodania: 2024-04-17 08:27:58
Data edycji: 2024-04-29 13:33:56
Ilość wyświetleń: 101

“Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa”

Jostein Gaarder

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej